Web tavsiyesi: yas tutanlara yardım | merhaba çevrimiçi

Adanali

Member
via-trauerbegleitung.de

Duyuru

Toplum, bir yakınının ölümünün yasını tutan insanların duygusal tepkilerini sıklıkla inkar ya da en azından belirsizlik olarak ele alır. Yaslı kişiler çoğu zaman yaşadıklarını nasıl işleyeceklerini ve duygularını nasıl kategorize edeceklerini bilmiyorlar.

Projesinin web sitesi ile Başından sonuna kadar. Acıyı yeniden düşün Malteser Yardım Hizmeti, yas meselesiyle doğrudan veya dolaylı olarak ilgilenen kişilere bilgi ve diyalog önerileriyle destek olmak istiyor. “Bilgi Odası”nda Via sizi adım adım dört modüler kompleks olan “Yas Süreci”, “Duygular”, “Kendi Kendine Yardım için Yardım” ve (üçüncü taraflar için) “Yaslı Kişilere Destek” konusunda yönlendirir.

Bilimsel temelli, dini unsurlar içermeyen ve anlaşılması kolay bir şekilde site, örneğin ağrıyla ilgili efsaneleri ve gerçekleri açıklıyor. Umutsuzluktan neşeye, yas sürecinde ortaya çıkabilecek birçok normal duyguyu açıklıyor. Via ayrıca çocuklarla nasıl başa çıkılacağı konusunda da tavsiyeler veriyor. Üçüncü taraflar, bazı “yapılacaklar ve yapılmayacaklar”a dayanarak yaslıları nasıl destekleyebilecekleri konusunda yardım alırlar.

Web sitesi aynı zamanda Caritas'ın himayesi altında e-posta yoluyla çevrimiçi danışmanlık bağlantıları da sunmaktadır. Bunu yapmak için, kişisel verileriniz olmadan bir takma adla kayıt olursunuz ve tavsiyeler size kendi e-posta platformunuz aracılığıyla ücretsiz olarak sunulur. Web sitesinde, acil danışmanlığa veya kişisel desteğe ihtiyaç duyan kişiler için kilise ve kilise dışı kuruluşlardan ayrı yardım teklifleri listelenmektedir.

Web sitemizde daha fazla web ipucu bulabilirsiniz.

Her 14 günde bir Almanya'nın en büyük BT editör ekibi size BT güvenliği ve veri koruması, donanım, yazılım ve uygulama geliştirmeleri, akıllı ev ve çok daha fazlası hakkında güncel ipuçları, kritik raporlar, kapsamlı testler ve derinlemesine raporlar sunar. Bağımsız gazetecilik her şeyin başı ve sonudur.

(Pazartesi)

Haberin Sonu