Vize sıkıntısına online tahlil

Adanali

Member
Bu yıl yükseköğretim kurumlarına merkezi yerleştirme tamamlanırken, istedikleri kısımlara giremeyen adaylar gözlerini yurt dışı eğitime çevirdi. İngiltere merkezli Türk kuruluşu First Edumate Kurucusu Kerem Öziş, bilhassa son devirde yaşanan ekonomik gelişmeler, artış eğilimdeki pandemi için alınan tedbirler ve vizeler ile ilgili yaşanan sorunların yurt haricinde eğitim görmek isteyip imkan bulamayanları online eğitim veren YÖK onaylı üniversitelere yöneltmeye başladığını söylemiş oldu.

Öziş, şunları söylemiş oldu: “Üniversite eğitimini online tamamlamak isteyenler için bir örnek verirsek dünyanın en uygun 350 üniversitesi içinde bulunan Anglia Ruskin Üniversitesinde sıkılaştırılmış eğitim ve ölçme kıymetlendirme ile iki yılda lisans diploması alınabiliyor. Ayrıyeten üniversitenin bir yıllık müddet ortasında yüksek lisans yapma imkanı da sunuyor.”

MALİYET AÇISINDAN AVANTAJ

Kerem Öziş, bilhassa pandemi devrinde online eğitim konusunun büyük bir ciddiyetle ele alındığını belirterek “Global Education Career Centre bünyesinde bulunan Anglia Ruskin Üniversitesi, İşletme İdaresi online lisans programını sunarken, alanlarında uzman eğitimcileri bünyesinde barındırıyor. Dünyanın sayılı üniversiteleri içinde bulunan üniversite titizlikle sürdürdüğü online eğitimi yılın üç farklı devrinde devreye alıyor. İki yılda mezun olunabilecek ve memleketler arası geçerliliğe sahip bu diploma dünyanın her yerinde iş imkanlarının kapılarını sonuna kadar aralıyor” dedi.

Öziş, örgün olarak İngiliz üniversitelerinin üç yılda tamamladığına da işaret ederek “Burada kıymetli olan eğitim müddeti ortasında 360 krediyi tamamlamak. Bir öğrenci 360 krediyi isterse iki yılda da tamamlayabilir. Online eğitim bununla birlikte maliyetler açısından da büyük avantajlar sunuyor” halinde konuştu.

Mahmut ÖZAY

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ ÇABUCAK GÖR!