Vincenzo Montella: Adana Demirspor’u ileriye götürmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Adana Demirspor, Spor Toto Üstün Lig’in 22. haftasında konutunda oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarına tesislerinde Teknik Yönetici Vincenzo Montella idaresinde yaptığı idmanla başladı. Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Montella, “Çok kıymetli, epeyce güçlü ve fazlaca kıymetli bir galibiyetten geliyoruz. Alışılmış ki de şu an büyük ekibe karşı bir maça çıkacağız. Biz de kendi hazırlıklarımızı yapıyoruz ve kendi silahlarımızla alanımızda olacağız. Alışılmış ki de güzel bir durumda olan Adana Demirspor’u ileriye götürmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Konutta de olsanız dışarıda da olsanız birebir tabanda oynuyorsunuz. Değerli olan şunu anlamak; deplasmanda kimi vakit daha kolay olabiliyor. Zira rakipler konutunda olduğu için daha fazla alan bırakıyorlar. Birebir mentalite ile konutumuzda de dışarı da devam ediyoruz” diye konuştu.

“Futbolcularımız inanılmaz muazzam bir iş çıkarıyorlar”
Şu anda forvet çizgisinde oynayan oyuncularına hürmet duyulması gerektiğine dikkat çeken Montella, “Çünkü baktığınızda ligde istatistik olarak, gol farkı, averajı, attığımız goller olarak daima üçüz, önümüzde yalnızca büyük gruplar var. Bunu söylerken de tekrar ediyorum. Oynayan futbolcularımıza epeyce büyük hürmet duyulması gerekiyor. İnanılmaz, muazzam bir iş çıkarıyorlar. daha sonrasında alışılmış ki de destekler geldi. Onları da kıymetlendirme fırsatımız olacak. Şu an için yalnızca Gulbrandsen’in sakatlığı var. Ndiaye de iki haftadır idman yapmıyordu. Bize katıldıktan daha sonra adım adım kadronun düzeyine ulaşmaya başladı. Bakacağız” sözlerini kullandı.

Cherif Ndiaye: “Maçtan 3 puanla ayrılan biz olacağız”
Adana Demirspor’un yeni transferlerinden Cherif Ndiaye ise, “Öncellikle Adana Demirspor ailesine katıldığım için fazlaca keyifli ve gururlu olduğumu söylemek istiyorum. Çok büyük bir topluluğa geldiğimi biliyorum. Burada hayli büyük oyuncular var, hayli büyük karakterler, kaliteler var. Ben de bu kümeye dahil olduğum için epeyce memnunum. Önümüzde hayli değerli bir çaba var, epeyce güç bir maç olacak. Ama rakipten daha fazla gereksinimimiz var bu 3 puana. Grubun da özgüveni olduğuna inanıyorum, hazır olduğumuza inanıyorum. Umarım maçtan 3 puanla ayrılan biz olacağız. Olağan ki Adana Demirspor hakkında bilgim vardı. Buraya gelmedilk evvel yahut teklif almadan evvel biliyordum. Göztepe’de oynarken de biliyordum. Adana Demirspor epey büyük bir topluluk. Maça da gelecek olursak, Çin’den döndükten daha sonra makul bir süre boş vaktim oldu. İdmansız bir periyot geçirdiğimi söyleyebilirim. Lakin fırsat bulduğum takdirde kulübüm için alanda canımı vermek ismine çaba göstereceğim” biçiminde konuştu.

Mert Çetin: “Fenerbahçe karşısına 3 puan almak için çıkacağız”
Adana takımının bir öteki yeni transferi Mert Çetin de, “Adana’ya alıştım, epeyce sevecen, sıcakkanlı bir arkadaş ortamı var, bir aile üzereyiz. Kendi ülkeme döndüğüm için de memnunum. Burada adaptasyon sürecim daha süratli ilerliyor. Burada olmaktan dolayı epeyce memnunum. Hocamla, oyuncularla bir arada bir aile bir havası var. Gördüğünüz üzere bir başarıyı getiriyor, keyifli ortam var. Her şey olumlu ilerliyor. Fenerbahçe maçı da natürel ki kıymetli bir maç, maksadı olan ekipler için her maça 3 puan gözüyle bakıp çıkıyoruz. Bu maça da 3 puan almak için çıkacağız. Rakibimizin kuvvetli olduğunun farkındayız, kıymetli bir maç lakin Adana Demirspor olarak biz de bu maç için 3 puana adayız” cümlelerine yer verdi.

“Avrupa’ya dönmek istiyorum”
Çetin, tekrar Avrupa’ya dönmek istediğini kelamlarına ekleyerek, “Montella hocam, Roma efsanelerinden biri. Ben de Roma’da bulundum, oynadım. Çok bedelli hoca ve daha evvelden çok kıymetli bir oyuncu olduğunun farkındaydım aslına bakarsanız. Adaptasyon sürecinde İtalya’da da oynadığım için idman yapıları ve taktiksel olarak kendime yakın gördüğüm için burayı tercih ettim. Genç bir oyuncuyum, Avrupa hayallerim devam ediyor. İnşallah kendimi yinedan kanıtlayarak, düzgün performans gösterip Avrupa’ya dönmek istiyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.