Jasikevicius: “Sinan Erdem’de kazanmak bizim için sahiden hayli önemliydi”

umudumvar

Global Mod
Global Mod
THY Euroleague’in 13. haftasında Barcelona Sinan Fazilet Spor Salonu’nda karşılaştığı Anadolu Efes’i uzatmalarda 95-93’lük skorla mağlup etti. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, ekibini ve Sinan Fazilet Spor Salonu’nu dolduran Anadolu Efesli basketbolseverleri tebrik ederek, “İlk yarıda Anadolu Efes’i denetim etmeyi başaramadık. Hanemizde 47 sayı gördük. Üçüncü çeyrekle daha yeterli bir performans sergiledik. Savunma taktiğimizi değiştirdik. Anadolu Efes üzere bir ekibe karşı 33 sayı buldu. Bugün Sinan Erdem’de kazanmak bizim için nitekim epeyce değerliydi. Oyuncularıma sahiden epey hürmet duyuyorum” diye konuştu.

Barcelona’da forma giyen ulusal basketbolcu Sertaç Ünlü’nün performansıyla ilgili olarak ise Jasikevicius, “Onun için epey kıymetliydi. Duygusal olarak kendi ekibine karşı birinci defa oynadı. Ben de oyunculuk periyodunda başta Zalgiris olmak üzere eski takımlarıma karşı o duygusallığı hissediyordum. Sertaç bugün çok uygun bir performans sergiledi” formunda konuştu.

İHA