Debian'lı MacBook Air 7.2 WLAN çalışmıyor

Adanali

Member
Eski 2017 MacBook Air'imi Debian ile kullanmak istiyorum. Kurulum da işe yaradı ancak WiFi'yi çalıştıramıyorum. Neyi kaçırıyorum?

Duyuru

Kullanılan kurulum yoluna bağlı olarak Debian depolarının “özgür olmayan” kısmı yapılandırmanızda eksik olabilir. Bunun dışında bu serideki cihazların WLAN çipinin çalışması için gerekli olan broadcom-sta-dkms paketi bulunmaktadır. Artık Debian'a otomatik olarak entegre edilen firmware depoları bu amaç için yeterli değildir. Bu nedenle aşağıdaki arşiv alanları /etc/apt/sources.list veya /etc/apt/sources.list.d dosyasındaki paket yapılandırmasında en az bir satıra dahil edilmelidir: main non-free-firmware contrib non-free.

Paket yalnızca sürücü kaynak kodunu içerir. Paket yüklendikten sonra APT paket yöneticisi, sürücüleri çalıştırılabilir bir çekirdek modülüne dönüştürmek için gereken tüm bağımlı paketleri otomatik olarak alır ve ayrıca modülü derlemeye başlar; bu da daha sonra çekirdek güncellemeleriyle otomatik olarak gerçekleşir. Çeviriden sonra yeniden başlatma yararlı olacaktır ve WLAN yapılandırması artık başarılı olmalıdır.

(ps)

Haberin Sonu