Bundesliga tarihinde ilk! Oruç müsaadesi…

bencede

New member
Almanya Birinci Futbol Ligi’nde (Bundesliga) Mainz 05 forması giyen Moussa Niakhate’ye, Augsburg ile karşılaştıkları maçta orucunu açması için hakem tarafınca müsaade verildiği ortaya çıktı.
Bild gazetesinin “Bu içme molası Bundesliga’nın tarihine geçti” başlığıyla verdiği haberde, 6 Nisan’da oynanan 26. hafta erteleme maçının 65. dakikasında topun Mainz yarı alanında auta gittikten daha sonra hakem Matthias Jöllenbeck’in Niakhate’ye işaret ettiği ve müsabakayı çabucak tekrar başlatmadığı açıklandı.
şimdi kimsenin fark etmediği bu olayın tam güneşin battığı vakitte gerçekleştiğine işaret edilen haberde “bu biçimdelikle Bundesliga tarihinde birinci kere ramazanda içme molası yaşandı.” sözü kullanıldı.
Niakhate’nin kaleci Robin Zentner’in verdiği iki şişeden su içtiği ve akabinde oyuna devam edildiği aktarılan haberde, sonrasındasında Niakhate’nin hakeme teşekkür ettiği kaydedildi.
Niakhate maçın 62. dakikasında oruç açabileceğini daha evvelinde bildiğini belirterek, “İkinci yarının başında hakeme gittim ve oyunu kısa bir süre durdurma imkanının olup olmayacağını sordum? Bunu yapmak zorunda değildi. Hayır diyebilir ve ben de bunu anlardım.” dedi.
Jöllenbeck de futbolcunun maçın 60 ila 70. dakikasında bir şey içip içemeyeceğini sorduğunu belirterek, “Daha evvel hiç bu biçimde bir şey yaşamamıştım. şüphesiz kabul ettim. Oyun durduğunda, ona haber verdim ve (su içmeyi) bitirene kadar bekledim.” biçiminde konuştu.