Birebir meskeni ve ringi paylaşıyorlar

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Büşra ve Ahmet Çetinkaya çifti, bir arada yaptıkları kick boks sporu ile vakitlerini en âlâ biçimde değerlendirmeye çalışırken, bir yanda da şampiyonalara hazırlanıyorlar. 17 yıldır bu sporu yapan eşi Ahmet Çetinkaya’dan 3 sene evvel gorerek başlayan Büşra Çetinkaya, son 1 buçuk yıldır ise profesyonel manada kick boks yapıyor. Meskende birlikte yaşayan çift, kick boks yardımıyla bu beraberliklerini ringe de taşımış oluyorlar. Profesyonel manada yaptıkları spor kısmı yardımıyla birlikte şampiyonlara da katılan çift bu biçimdelikle neredeyse hiç ayrılmamış oluyor.
“Ben ona katılmak istedim”
3 yıldır kick boks yapan Büşra Çetinkaya, bu spora eşi yardımıyla başladığını söz etti. Haftanın 5 günü konutta olduğu üzere ringde de bir arada hareket ettiklerinin altını çizen Çetinkaya, “Eşim vesilesiyle tanıştım bu sporla. Yaklaşık 3 buçuk yıldır yapıyorum lakin önemli manada 1 buçuk yıldır idman yapıyorum. Haftanın beş günü burada tertipli olarak salonda idman yapıyoruz. 2 tane çocuğum var, onlarla bir arada bu sistemi götürmeye çalışıyorum. Şanlıurfa’daki şampiyonaya hazırlanıyoruz. Allah nasip ederse şampiyonluk amacımız. birlikte aldığımız bir karar, ben ona katılmak, bir arada bu sporu yapmak istedim. Baştaki maksadım gerilim atmaktı yani hobi olarak başladım çabucak sonrasında profesyonelliğe yöneldim. Eşimle bir arada her sürecimiz tıpkı olmaya başladı, evvelce kendisi şampiyonlara hazırlanırdı ben ise geri kalırdım. Meskende de idmanda da sporda da beraberyiz” dedi.“Diğer eşlere de tavsiye ediyoruz”
17 yıldır profesyonel manada kick boks atleti olan Ahmet Çetinkaya, eşinin de kendinden nazaranrek başladığını belirtti. birlikte hayatın her alanında hareket etmenin mutluluğuna değinen Çetinkaya şu biçimde konuştu:
“17 yıldır bu sporu yapıyorum hem amatör hem profesyonel karşılaşmalara katılıyorum. Eşim de turnuvalara gönderirken bana dayanak olurdu, artık kendisi karşılaşma sportmeni olarak devam ediyor. Emelimiz ulusal gruba girmek ve orada gayret edebilmek. Ben daha epeyce kendisini müdafaası için teşvik ettim, o da başladı. sonrasındasında 4 maça çıkıp 3’ünde galibiyet aldı. Şu an için çok âlâ gidiyor. Öteki eşlere de tavsiye ediyoruz, biz önümüzdeki süreçte Şanlıurfa’ya gedeceğiz, iki çocuğu babaannesine bırakacağız. Hoş bir seyahat yapıp, karı-koca dövüşeceğiz.”