Bakan Karaismailoğlu TCDD Nakliyecilik Bakımevi çalışanları ile sahurda bir ortaya geldi

Adanali

Member
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları AŞ (TCDD) Eryaman Bakımevindeki emekçilerle sahur yaptı. Bakan Karaismailoğlu, öncesinde yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Karaismailoğlu’na Türk-İş Lideri Ergün Atalay eşlik etti.

Son 20 yıldır ülkemize ulaştırma alanında hayli büyük atılımlar yapıldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Biz de bu büyük sorumluluk üzerimizde biliyoruz. Bilhassa son 20 yıldır kara yolu yüklü bir ulaştırma yapısı yatırım programı uyguladık. Bundan daha sonra demiryolu yüklü ulaşım yatırım periyoduna girmiş bulunmaktayız. Şu anda ülkemizde 4 bin 500 kilometre demir yolu ağında çalışmalarımız var. Bu hatta hem yük hem yolcu taşıyacağız. Bu yılın sonuna yanlışsız Ankara-Sivas sınırımızı da hizmete alacağız. Karaman-Ulukışla, Aksaray-Ulukışla-Mersin için çalışmalarımız süratle devam ediyor. Ankara-İzmir çizgisinde da çalışmalarımız süratli bir biçimde tekrar başladı. İnşallah önümüzdeki 2 yılın sonunda da hizmete almayı hedefledik. Bursa’yı Ankara-İstanbul YHT sınırına bağlamak için de ağır bir çalışma var. Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı Kapıkule-Çerkezköy, Çerkezköy-Halkalı içinde da çalışmalarımız süratli bir biçimde devam ediyor” biçiminde konuştu.

“2053 gayelerimiz kapsamında 52 vilayetimizi yüksek süratli tren ağlarıyla buluşturacağız”

Türkiye’nin, süratli trenle yeni tanışmasına karşın Avrupa’nın 6’ncı, dünyanın 8’inci yüksek süratli tren işletmecisi unvanına sahip olduğunu aktaran Bakan Karaismaioğlu şu sözleri kullandı:

“Şu anda ülkemiz genelindeki 13 bin 22 kilometre olan tren demir yolu ağımızda 2053 yılına kadar 28 bin kilometreye ulaşma gayesi doğrultusunda kıymetli çalışmalar yapıyoruz. 2053 amaçlarımız kapsamında 52 vilayetimizi yüksek süratli tren ağlarıyla buluşturacağız.”

Bakan Karaismailoğlu, çalışanlara yönelik, “Siz var isenız biz de varız. Muvaffakiyet bir takım işidir. İnşallah el ele vererek ülkemizi bu büyük maksatlara daima birlikte ulaştıracağız. Süratimizi, gücümüzü daha da artıracağız. Zira maksadımız büyük kuvvetli Türkiye ve dünyanın gelişmiş en büyük 10 iktisadı içerisinde yer alacak Türkiye için hepinizin emeği olacak” dedi.

TCDD yollarının kıymetli bir uzaklık kat ettiğini aktaran Türk-İş Lideri Ergün Atalay, “Türkiye’nin bu kuruma gereksinimi var. İnsanların bu kuruma muhtaçlığı var. Kışın karın lapa lapa yağdığı yerde araçların çalışmadığı yerde bu kurumun araçları noksansız çalışmaya devam ediyor. Ulaşım alanında yapılanları Türkiye’de herkes biliyor. Ancak demiryollarında yapılanları biliyorum. Burası benim meskenim burası benim ocağım. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.