Antrenör dede, şampiyon torunlar yetiştiriyor

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Halen Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü bünyesinde antrenörlük yapan ve geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek için efor harcayan Mustafa Zararsız, deneyimlerini genç atletlere aktarmaya çalışıyor. 19 yaşındaki torunu ulusal atlet Betül Zararsız ve 17 yaşındaki torunu ulusal ekip sportmeni Mustafa Kaan Zararsız ile kick boksta elde ettiği muvaffakiyetlerin gururunu yaşayan 69 yaşındaki Zararsız, yeni şampiyonların yetişmesi için de ter döküyor.

Dünya, Avrupa kupası ve Türkiye şampiyonlukları var
İlkokul senelerında dedesi yardımıyla kick boksa başladığını söyleyen Betül Zararsız, “7 yaşından beri kick boks ile ilgileniyorum. Amcalarım ve antrenörüm olan dedem yardımıyla bu spora başladım. 2015 yılından beri karşılaşmalara çıkıyorum. Dünya ve Avrupa kupası şampiyonluğum ve 4 tane de Türkiye şampiyonluğum var. 2021 yılında ulusal ekiplere girdim. Bu yıl Şanlıurfa’daki şampiyonada 55 kilogramda birinci oldum. 2. ve 3. maçlarda da şampiyon olursam, ulusal ekibe girip dünya şampiyonasına gideceğim, orada da şampiyon olmak istiyorum. Okuldan daha sonra kalan vaktimde idmanımı yapıyorum. Dedem spora başladığımdan beri antrenörlüğümü yapıyor, onun yardımıyla disiplini bırakmıyoruz ve daha epeyce çalışıyoruz, uygun oluyor bizim için” dedi.

Türkiye şampiyonlukları var
74 kilogram genç erkeklerde Türkiye şampiyonlukları elde eden 17 yaşındaki Mustafa Kaan Zararsız ise, “Küçük yaşlarda kick boksa başladım. 2016 yılında Türkiye şampiyonalarına katılmaya başladım. Türkiye şampiyonalarında çeşitli derecelerim var. Geçen yıl 2 kere Türkiye şampiyonu oldum ve ulusal kadroya girmeye hak kazandım. Şu anda da Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü’nde lisanslı sporcuyum. 74 kilogramda genç erkeklerde yarışıyorum. Şu anki gayem Avrupa ve dünya şampiyonu olmak. Lise 3. sınıftayım, güç olsa da spor ve okulu tıpkı anda yürütmeye çalışıyoruz. Mesleksel amacım de inşaat mühendisi olmak. Bu sporu da küçük yaştan beri severek yapıyorum. Antrenörüm de dedem olduğu için hem meskende tıpkı vakitte salonda daha sistemli olmamı ve bu sporu sevmemi sağlıyor” biçiminde konuştu.

Şampiyon sportmenler yetiştiriyor
Evvel çocuklarını artık de torunlarının antrenörlüğünü yaptığını belirten Mustafa Zararsız da, “10-15 yıl içinde antrenörlük yapıyorum. Evvel çocuklarımı yetiştirdim artık de torunlarımı yetiştiriyorum. Torunlarımın ikisi de ulusal sportmen, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şampiyon sportmenler yetiştiriyorum. Ben spor hayatıma 13 yaşımda tekvando ile başladım. Boks, karate ve judo yaptım. Bu yaşımda hem dinç kalmak için kendim spor yapıyorum birebir vakitte torunlarımı şampiyonalara hazırlıyorum birebir vakitte gençlere örnek oluyorum, burada spor yapıyoruz. Maksadım çocukları makûs alışkanlıklarından kurtarmak. Bu vakte kadar yüzlerce sportmen yetiştirdim” sözlerine yer verdi.