Android akıllı telefonlarda Iperf3 sunucusu | merhaba çevrimiçi

Adanali

Member
Yeni akıllı telefonumu WLAN kıyaslamaları için iperf3 ile ölçüm istasyonu olarak kullanmak istiyorum. Eskisinde he.net ağ araçlarıyla çalışıyordu, ancak artık Android 14'e yüklenemiyorlar. Her zaman aynı hedef bağlantı noktasında seri ölçümlere izin veren veya her ölçümden sonra iperf3 sunucu işlevini manuel olarak yeniden başlatmadan izin veren bir uygulama bulamadım. uygulamak. Bunu nasıl yapıyorsun?

Duyuru

UserLAnd Linux ortamını kuralım ve çok az bellek kullanan bir Alpine Linux örneği kuralım. Alp'te bir tane var apk update; apk upgrade güncellemek zorunda kaldım. Yabancı bir ortamdan gelen apk hata mesajlarını dikkate almayın. Öyleyse uzan apk add iperf3 Komut satırından her zamanki gibi kullanabileceğiniz istediğiniz kıyaslamayı girin iperf3 -s başlangıç. Temel Wi-Fi 7 testinde Pixel 8'den 2 Gbit/s'nin üzerinde net verim elde etmeyi başardık.

UserLAND Android uygulamasındaki Alpine Linux ile iperf3, diğer Linux bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonda da sunucu olarak çalışır.

UserLAND Android uygulamasındaki Alpine Linux ile iperf3, diğer Linux bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonda da sunucu olarak çalışır.

(orada)

Haberin Sonu