Anadolu Efes’ten Barcelona deplasmanında büyük zafer!

umudumvar

Global Mod
Global Mod
EuroLeague’de çift maçlı haftada Anadolu Efes, İspanya deplasmanında uzunluk gösterdi. Evvel Valencia’nın alanına konuk olan ve hezimetle ayrılan Lacivert-Beyazlılar, İspanyol devi Barcelona’ya ise geçit vermedi. Partizan ve Maccabi’den daha sonra Valencia’yla bir arada üst üste 3 deplasmandır kaybeden Anadolu Efes, koç Jasikevicius önderliğindeki Barcelona karşısında ise dış alandaki yenilgi serisini sonlandırdı. Efes, 13 Kasım’da Sinan Erdem’de yendiği Barça’yı taraftarı önünde de kazanmasına müsaade vermedi: 80-75. Bu sonuçla 19. maçta 10. galibiyetine uzanan Efes’te koç Ergin Ataman şunları söylemiş oldu:

‘Kendimi âlâ bir koç üzere hissediyorum’

“Son çeyreğin hayli güç geçmesi olağan, Barcelona mükemmel bir ekip. Son çeyrekte kimi kusurlar yaptık ve kolay atışları kaçırdık, bu sayede Barcelona ritim bularak üst üste şutlar soktu. bir daha de bizim için kusursuz bir galibiyet oldu, bundan daha sonrası için amaçlarımıza ulaşabileceğimizi gösterdik. Valencia‘ya karşı hayli makûs kaybetmiştik ve grubun morali fazlaca düşmüştü. O maçın akabinde kendimi fazlaca makus bir koç üzere hissediyordum, artık kendimi hayli âlâ bir koç üzere hissediyorum. Basketbol bu biçimde bir spor . Kaybettiğiniz vakit en berbatı sizsiniz, kazandığınız vakit epey güzelsiniz. Bu durum oyuncular için de geçerli, bu galibiyetten daha sonra öz itimatları artacaktır”.