Altınordu’nun genç yeteneği Bundesliga’da!

bencede

New member
Almanya Bundesliga takımlarından Armina Bielefeld, Spor Toto 1. Lig takımlarından Altınordu’da forma giyen Ümit Ulusal futbolcu Burak İnce’yi transfer ettiğini resmen deklare etti. Alman Kulübü ve Altınordu’nun resmi toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamada Bielefeld Kulübü, Burak İnce ile 2025 yılına kadar mukavele imzalandığını duyurdu.
Armina Bielefeld Kulübü CEO’su Samir Arabi, transfer sürecinin akabinde yaptığı açıklamada “Türk futbolunun gelecek yıldızları içinde yer alan Burak İnce’yi takımımıza kattık. Ocak 2022 sonundan daha sonra Burak İnce 18 yaşına girecek ve Bielefeld’e transferi resmen gerçekleşecek. Genç oyuncu ile 2025 yılına kadar mukavele imzaladık.” dedi.
Burak İnce’nin Avrupa’dan biroldukca transfer teklifi almasına karşın kendi gelişimi için Armina Bielefeld’i tercih ettiğini belirten Arabi, “Burak bizi tercih ettiği için epey memnunuz. Birinci sefer Türkiye haricinde futbol oynayacak. Ocak ayı sonunda sakin bir biçimde buraya gelip ekibe adaptasyon mühletine başlayabilir. Altınordu Futbol Akademisi, Türkiye’nin en düzgünlerinden birisi. Altınordu, Türk futboluna ve Avrupa Futbolu’na birfazlaca yetiştirerek güzeller içinde yer aldığını herkese gösterdi.” diye konuştu.
ALTINORDU KULÜBÜ YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR
Bundesliga grubunun CEO’su Samir Arabi, transfer sürecinin başladığı andan itibaren Altınordu Kulüp yetkilileri ile hayli uyumlu çalıştıklarını belirterek Altınordu Kulübü yetkililerine de teşekkür etti.
ALTINORDU’DAN BUNDESLIGA’YA İKİNCİ TRANSFER
Türk futboluna oyuncu yetiştirmesinin yanı sıra yurt dışına gönderdiği oyuncularla dikkat çeken Altınordu’dan Çağlar Söyüncü 9 Ağustos 2018 yılında Freiburg’a transfer olmuştu.
BURAK İNCE’DEN BİRİNCİ AÇIKLAMA
Armina Bielefeld’e transferi gerçekleşen Burak İnce de yaptığı birinci açıklamada “Benim adım Burak İnce. Arminia Bielefeld’e transfer olduğum için hayli memnunum.” dedi. Genç oyuncu kulüp televizyonuna da “Bundesliga benim her vakit hayalimdi. Almanya’ya geldiğim için epeyce memnunum. Bundesliga Avrupa’nın en büyük 5 liginden birisi. Bielefeld genç oyunculara ehemmiyet veren bir kulüp. Burada kendimi geliştireceğime fazlaca inanıyorum. Bu ligde hiç bir şey kolay olmayacak fakat kendime epeyce güveniyorum. Hocalarımla birlikte daha yeterli bir düzeye geleceğim.” açıklamasında bulundu.
ALTINORDU’DAN BURAK İNCE’YE MUVAFFAKİYET DİLEĞİ
Altınordu Futbol Kulübü de Öz Kaynak Sistemi’nden yetiştirdiği Burak İnce’ye muvaffakiyet dileğinde bulundu. Kulübün toplumsal medya hesaplarından yapılan paylaşımda şu biçimde denildi: “Öz Kaynak Sistemimizden yetişen Burak İnce, Arminia Bielefeld’e transfer olmuştur. Kendisine bundan daha sonraki mesleğinde muvaffakiyetler dileriz.”