Aleksandar Djordjevic: Bu formanın değerini biliyoruz

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Kadrosu, 2021-2022 dönemi öncesi düzenlenen medya günü etkinliğinde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Metro Güç Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tertibe sarı-lacivertli grubun başantrenörü Aleksandar Djordjevic ile oyuncular Melih Mahmutoğlu, Jan Vesely ve Achille Polonara katıldı.

Djordjevic, yaptığı açıklamada, kendilerini uzun ve güç bir dönemin beklediğini belirterek, “Bu formanın değerini biliyoruz. bakılırsavimiz grubu en yeterli duruma getirmek ve bütün kupaları kazanmak. Beklentilerin farkındayız. Ekipte inanılmaz bir yardımlaşma var. Çok âlâ oyunculara sahibiz. Kulübün bizimle gurur duymasını istiyoruz. Amacımız her kulvarda final olmalı.” tabirlerini kullandı.

Sırp başantrenör, transferlerin birçoklarının nazaranve gelmedilk evvel yapılmasıyla ilgili, “Profesyonel olmak zorundayız. Transferlere ben karar vermedim fakat bana sunulanı en yeterli biçimde değerlendirmem gerekiyor. Oyunculara güveniyoruz. Onlara öz itimat aşılamamız gerekiyor. Yaptıkları işten keyfi almalarını fazlaca istiyoruz. Her vakit mütevazı olup sıkı çalışmalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Yeni bir grup olduklarının altını çizen Aleksandar Djordjevic, “Takım kimyası oluşturmak uzun bir müddetçtir. hiç bir vakit bitmez. Topu paylaşan ve pas vermeyi seven oyuncular isterim. Bizim kadroda bunu görüyorum. bu türlü devam etmeyi diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Djordjevic, son olarak takıma dahil edilen ulusal basketbolcu Şehmus Hazer ile ilgili bir soruya, “Şehmus’u tanıyorum, izledim. Oyun formunu epey beğeniyorum. Çok fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Oyun kuruculuğunun gelişmesini istiyorum. Kulübün bize sunduğu her şeyi düzgün pahalandırmak gerekiyor. Bütün çalıştırdığım ekiplerde oyuncuları geliştirdim. Burada da bunu yapmak istiyorum.” yanıtını verdi.

Polonara: “Burada olmak düş gibi”

Fenerbahçe Beko’nun İspanya grubu Baskonia’dan transfer ettiği Achille Polonara, grubun başarısı için elinden geleni yapacağını aktardı.

Sarı-lacivertli gruba transfer olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren İtalyan basketbolcu, “Çok heyecanlıyım. İnanılmaz iletiler aldım. Burada olmak hayal üzere. Çok çalışıyoruz. Hazırlık maçlarımız oldu. Her gün daha âlâ olmak için çalışıyoruz. Gelişerek daha yeterli olacağız. Kadronun başarılı olması için her şeyimi vermeye hazırım.” diye konuştu.

Melih Mahmutoğlu: “Sezona uygun başlamak istiyoruz”

Sarı-lacivertli ekibin kaptanı Melih Mahmutoğlu, yeni bir ekip olduklarını ve sisteme en kısa müddette ahenk sağlayarak döneme güzel başlamak istediklerini kaydetti.

Yeni dönem öncesi heyecanlı olduklarını söz eden Melih, “Yeni bir kadroyuz. Sağlıklı, başarılı ve hoş bir dönem olmasını diliyorum. Başka bir heyecan var, taraftarımıza kavuştuk. Döneme en hazır ve düzgün biçimde başlamayı diliyoruz. Hocamızın istediklerini öğreniyoruz. İnşallah hoş bir dönem olur.” biçiminde görüş belirtti.

Yeni transfer Şehmus Hazer ile ilgili de görüşlerini aktaran Melih Mahmutoğlu, “Çok sevdiğim bir kardeşim. Fenerbahçe’ye geldiği için tüm ekip memnun. Ona yardım edeceğiz. Ne kadar büyük bir topluluğa geldiğini biliyor. Gruba epey fazla şey katacak. Değerli bir transfer oldu.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin Çek oyuncusu Jan Vesely ise hayli ağır çalıştıklarını belirterek, “Yeni yüzler, oyuncular ve sistem var. Alışmak vakit alacak. Fazla vaktimiz yok. Süratli bir biçimde yeni sisteme alışmaya çalışacağız. Umarım bu sene ekibe katkıda bulunabilirim ve kupa kazanabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.