5G için hücresel donanım kilidi? | merhaba çevrimiçi

Adanali

Member
Birkaç yıl önce tesadüfen LTE ağının Linux'ta kullanması için bir USB bellek satın aldım. Mükemmel çalıştı. Şimdi 5G'ye de uygun ikinci bir dongle almak istedim. Alman LTE veya 5G ağları için hangi USB donanım kilitleri Linux altında çalışır ve aynı zamanda mevcuttur? Yakın zamanda bu tür cihazları test ettiniz mi?

Duyuru

Mobil iletişim için USB dongle'ların modası artık geçti. Acer, Peplink veya Alfa'nın cihazları var, ancak bunların maliyeti 5G yönlendirici kadar, hatta çok daha pahalı. Hedefinize 300 Euro'nun altında bir parayla ulaşamazsınız.

Mevcut 5G USB çubuklarını henüz test etmedik ve yapmayı planlamıyoruz; bu nedenle ne yazık ki size herhangi bir tavsiyede bulunamayız. Ayrıca, bunun gibi bir donanım kilidi gereksiz yere sinyal alımını optimize etmenizi engeller. Makalemizde LTE'nin temellerini ve alımı optimize etmeye yönelik ipuçlarını okuyabilirsiniz.

LTE yönlendiricileri, cep telefonu donanım kilitlerinden daha esnek ve kullanışlıdır ve pahalı 5G olmasa bile gerçekten hızlıdır.  Genellikle kullanılmış pazarlık olarak da mevcutturlar.

LTE yönlendiricileri, cep telefonu donanım kilitlerinden daha esnek ve kullanışlıdır ve pahalı 5G olmadan bile gerçekten hızlıdır. Genellikle kullanılmış pazarlık olarak da mevcutturlar.

Hücresel WiFi yönlendiricileri artık kullanım durumunuz için standarttır. Böyle bir cihazla Wi-Fi veya kablo aracılığıyla bağlanmanız yeterlidir ve çevrimiçi olursunuz. Yapılandırma tarayıcı aracılığıyla gerçekleştirilir, dolayısıyla kullanılan işletim sistemi büyük ölçüde önemsizdir.

5G'ye hemen başlamak istiyorsanız bunu şu anda en ucuz 5G yönlendirici olan ZTE MC801A ile yapabilirsiniz: fiyat karşılaştırmasına göre yaklaşık 300 Euro'dan başlayan fiyatlarla alabilirsiniz.

Size çok pahalı geliyorsa reklamlara vb. bakın. Gigacube Cat 19 (Huawei B818), Gigacube Z21 (ZTE MF289F) veya Speedbox IV (Huawei B618). Bunların hepsi LTE cihazlarıdır, ancak mevcut çubuğunuzdan daha modern ve dolayısıyla daha hızlı modemlere (LTE kategorisi) sahiptirler. Onunla ne kadar hızlı yelken açacağınıza şaşıracaksınız. Cihazlar kullanıldığında yalnızca 40 ila 100 avroya mal oluyor.

(Seviyorum)

Haberin Sonu