13/2024 numaralı sayıya bakın: 2024'ü dezenfekte edin, bisiklet bir e-bisiklete dönüşüyor, MuFus

Adanali

Member

1. 13/2024 numaralı sayıya bakın: 2024'ü dezenfekte edin, bisiklet bir e-bisiklete dönüşüyor, MuFus

Hannover'den merhaba,

Duyuru

Bazen bana öyle geliyor ki dünyadaki herkesin e-bisikletleri var. Halen saf kas gücümü kullanarak iki tekerlek üzerinde hareket ediyorum. Bazen motosikletlilere yukarıdan bakıyorum. Ama bu hiç de iyi değil, yakın zamanda yakın bir arkadaşım beni azarladı. Ovalardan gelen bir Tirollu olarak her şeyi kendim için çok kolaylaştırdım.

Elbette bu doğru, çünkü işe ya da alışverişe gitmek için çok yüksek bir yere tırmanmam gerekse muhtemelen bir e-bisiklet alırdım. Ya da eski bisikletimi yepyeni bir elektrik motoruyla donatırdım. Meslektaşlarım en azından teoride var olan birçok olasılığı incelediler. Uygulamada arka tekerlek poyrası motoru poyra dişlisi ile uyumlu değildir ve pahalı poyra dinamosu ön tekerlek motorunun takılmasını engeller.

Birçok tasarım odaklı e-bisikletten farklı olarak, sonradan takılan motorların pilleri çerçeve içinde görünmez bir şekilde gizlenemez. Ancak sıkıcı bir bisikleti çılgın bir e-bisiklete dönüştüren ön tekerlek motoru, akü, montaj parçası ve sensörleri içeren eksiksiz kitler mevcuttur. Fren sensörlerini takarken aşılması gereken bazı engeller vardır.

Bisikleti hızlı bir e-bisiklet haline getirmek mümkün mü? Biz denedik.

Bunlardan herhangi birine izin verilip verilmediği sorusu hala devam ediyor. Tamamen yasal açıdan bakıldığında, Almanya'da bisikleti kişisel kullanım için e-bisiklete dönüştürmek yasaldır. Ancak ADFC (Allgemeine Deutscher Fahrrad-Club e.V.) genellikle bu tür dönüşümlere karşı tavsiyede bulunur. Öngörülemeyen kaza sonuçlarıyla birlikte aşırı yük nedeniyle arızalanma riski çok yüksektir.

Eğer bir bisikleti dönüştürmeyi düşünüyorsanız bodrumdaki o eski, paslı bisikleti denememelisiniz. Motor aracılığıyla şasiye ve bileşenlere çok büyük kuvvetler etki eder. Ve böylesine dönüştürülmüş bir araç dağlara uygun değildir. Güzel Tirol'de bunun bana pek faydası olmaz.

Bile!

Federal Yurttaşlık Eğitimi Ajansı'nın Wahl-O-Mat'ına henüz tıkladınız mı? 2024 Avrupa seçimlerine ait güncel versiyon Mayıs ayının başından beri mevcut. Sorular Akdeniz'de denizde kurtarma, Ukrayna'nın AB'ye olası katılımı, organik tarım, euro yerine ulusal para birimleri ve diğer 34 güncel konuyu kapsıyor. Derecelendirmenizden sonra, daha önce işaretlediğiniz tüm tarafların sıralaması görünecektir. Bu sayede hangi seçim programının sizin düşüncelerinize en yakın olduğunu öğrenebilirsiniz.

Wahl-O-Mat ailemizde neredeyse zorunludur. Ve ayrıca mutluluk verici bir neden çünkü bireysel faktörleri tartarak sonuçları önemli ölçüde değiştirmek mümkündür. Ancak tüm ağırlığa rağmen benim için AFD her zaman en altta kalıyor – anlaşma yok.

Şu anki kişisel öne çıkanlarım

Windows garip şeyler yapıyorsa ve bir Truva atının özel verileri çaldığından endişeleniyorsanız hızlı ama dikkatli hareket etmeniz gerekir. Birkaç basit adımda verilerinizi teşhis etmenize ve kaydetmenize yardımcı olacak bir Dezenfekte etme çubuğu oluşturabilirsiniz.

Çok işlevli cihazlar (c't'de “MuFus” olarak adlandırılır) ofiste yazdırma, kopyalama, tarama ve faks ile ilgili görevleri yerine getirir. Her şeyin DIN A3 formatında olmasını istiyorsanız, bu pahalı olacaktır: iyi bir geniş formatlı çok yönlü cihazın maliyeti 500 Euro ve daha fazladır. Daha ucuz A3 yazıcılarla taviz vermeniz veya iyi sinirlere sahip olmanız gerekir.

Ekonomik bilgi bilimcisi Doris Weßels, yapay zeka araçlarını erken yaşta denemeye başladı ve bunların yaratıcı olanaklarını takdir ediyor. Eğitimci Klaus Zierer, okulların dijitalleştirilmesi söz konusu olduğunda eğitimsel politik aktivizme karşı sık sık uyarıda bulunuyor. Con-con yanlısı bir tartışma olarak başlayan tartışma, şaşırtıcı bir şekilde dostane bir şekilde eğitim politikasına itirazla sona eriyor.

Güneş patlamalarının neden olduğu şiddetli bir manyetik fırtına, Kuzey Işıklarını 11 ve 12 Mayıs'ta güney enlemlerinin derinliklerine getirdi. 20 yılın en güçlü fırtınası uydu sinyallerini bozdu ve ABD'li çiftçileri işlerini askıya almaya zorladı. Ama daha kötü olabilirdi.

Dil modelleri sayesinde arama motorları, karmaşık soruları bile ayrıntılı ve bireysel bir şekilde yanıtlayan, her şeyi bilen uzmanlar haline gelir. Ayrıca AI arama köpekleri, hassas aramalar için birçok kullanışlı özellik sunar. Keşke bazen bazı şeyleri telafi etmeselerdi…

Masanın üzerine büyük bir masa lambası koymadan çalışma alanınızı daha iyi aydınlatmak istiyorsanız monitör ışıkları ideal çözümdür. Fiyatı 25 Euro'dan başlayan yedi lambayı daha yakından inceledik.

Monitörün üstüne takılan dolma kalemler masanın üzerindeki çalışma yüzeyini aydınlatıyor.

Editör ekibinden PS

Çin satış platformu Temu'da daha önce birkaç kez haber yapmıştık. Federal Ağ Ajansı artık düşük maliyetli sağlayıcı Temu'ya da odaklanıyor. Bonn Kurumu, elektromanyetik girişime neden olabilecek tüm ürünlerden sorumludur. Temu'dan yapılan test satın alımları “neredeyse her durumda” yasal gerekliliklerin karşılanmadığını gösterdi.

Yeni bir AB ürün sorumluluğu direktifi bu konuda yardımcı olabilir. Tedarikçilere yönelik üç depolama, paketleme ve yönlendirme/nakliye hizmetinden ikisini sağlayan şirketler, 2026 yılından itibaren bir ürünün neden olduğu hasarlardan sorumlu olacak. Yeni politikanın ne yaptığını izleyeceğiz.

Her zaman orada:

(İngiltere)

Haberin Sonu