Yakup Sekizkök: Son Final Four’un finalistleri olarak uygun bir maç oynadık

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines EuroLeague’in 21. haftasında temsilcilerimizden Anadolu Efes, deplasmanda karşılaştığı Barcelona’ya 82-77 mağlup oldu. Ergin Ataman’ın oyun dışı kaldığı maç daha sonrası Anadolu Efes’in yardımcı antrenörü Yakup Sekizkök, açıklamalarda bulundu.

Birinci maça nazaran daha düzgün performans sergilemelerine karşın uygun şutları değerlendiremediklerini söz eden Sekizkök, “Barcelona ile konutunuzda ya da deplasmanda oynamak her vakit zordur. Buraya kazanmaya gelmiştik. Planımız onların kuvvetli uzunlarını durdurmak ve hamlede da uygun şutlar bulmaktı. Birinci maçta bunu başaramamıştık. Bu sefer başardığımıza inanıyorum ancak ne yazık ki bulduğumuz atışları sayıya çeviremedik. Son ana kadar çaba ettik ve sertlikte geri adım atmadık. Ribauntlarda birinci maça nazaran daha uygun iş çıkarttık. İki durumda atak müddetleri dolarken kritik yanılgılar yaptık ve iki üç sayılık basket yedik, Jokubaitis’in son turnikesi de kritik bir sayıydı. Maç öncesinde bu çeşit ataklarını konuşmuştuk. Barcelona’yı tebrik ediyorum. Son Final Four’un finalistleri olarak yeterli bir maç oynadık. Barcelona ile playoff’ta ya da Final Four’da bir daha sonraki karşılaşmamızda, onları yenmek için alana çıkacağız” dedi.