Windows 10: Ekranın bir kısmının ekran görüntüsünü almak için daha hızlı

Adanali

Member
Windows 10’da sadece bir tuş kombinasyonuna basmam gerektiğini ve fare imlecini tutup herhangi bir şeyin etrafına bir çerçeve çizebileceğimi biliyorum. Fare imlecini bırakır bırakmaz, bu şekilde çerçevelenen şeyin bir ekran görüntüsü panoda beliriyor. Çok kullanışlı buluyorum ve daha sık kullanmak istiyorum – hangi tuş kombinasyonu olduğunu her zaman unutuyorum.

c't Magazine'den daha fazlası

c't Magazine'den daha fazlası

Windows+Shift+S’yi arıyorsunuz (hafıza yardımı: Ekran görüntüsü için S). Bu, Çerçeveyi doğrudan sürükleyebilmeniz için Snip & Sketch uygulamasını getirir. Ancak, yazdırma anahtarı daha tanıdıktır ve hatırlaması daha kolaydır. Bu, varsayılan olarak tüm masaüstünüzün ekran görüntüsünü almanızı sağlar. Ancak Windows ayarlarında, “Etkileşim” altındaki kategoriye genel bakışta “Kullanım kolaylığı” (Windows 11’de: “Erişilebilirlik”) altında “Klavye” girişini bulacaksınız. “Yazdırma anahtarı nasıl çalışır” (Windows 11: “Yazdırma anahtarını … için kullanın”) altında, kaydırmalı anahtarı “Açık” olarak ayarlayın, ardından yazdırma tuşu Windows+Shift +S ile aynı şekilde çalışır. Tek sorun: Masaüstünün tamamının ekran görüntüsünü almak için, Windows’un ekran görüntüsü işlevi için gösterdiği küçük yer paylaşımındaki en sağdaki simgeye (“tam ekran modu”) başka bir fare tıklaması gerekir.

“Kullanım Kolaylığı” ayarlarında, yazdır düğmesi ekranın bölümlerinin resimlerini çekmek için de kullanabilmeniz için yeniden atanabilir.

(axv)

Yorumları okuyun (1)

Haberin Sonu