Para masa tenisinde maksat evvel kota, daha sonra altın madalya

umudumvar

Global Mod
Global Mod
NESİM TURAN: HER VAKİT MAKSADIMIZ ALTIN MADALYA

Son olarak Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Bedensel Engelliler Masa Tenisi kategorisinde altın madalya kazanan ulusal para masa tenisçi Nesim Turan, 2023 yılının fazlaca değerli bir yıl olduğunu ve katılacakları turnuvalarda elde edecekleri puanlar yardımıyla 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazanacaklarını söylemiş oldu. Eylül 2023’te İngiltere’deki Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olarak kotayı erkenden almak istediğini kaydeden Turan, ‘’Bunun için ağır bir çalışmanın içerisindeyim. Her atletin hayali olimpiyatlar ve paralimpik oyunlarıdır. Ben bu hayalimi birkaç sefer gerçekleştirdim katılarak ve madalya alarak. Bugüne kadar yaptıklarımız sonucunda her vakit maksadımız altın madalya. Öteki sonuçları kabul etmemiz mümkün değil. Temel maksat evvela kotamızı alıp yolumuza o biçimde devam etmek’’ dedi.

ABDULLAH ÖZTÜRK: MAKSADIM 3. ŞAMPİYONLUK

2016 Rio ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan ulusal para masa tenisçi Abdullah Öztürk, 2024 Paris Paralimpik Oyunları gayesi için idmanların süratli bir biçimde devam ettiğini belirtti. Kota karşılaşmalarına en düzgün biçimde hazırlandıklarını söz eden Öztürk, ‘’Mart ayında İtalya Açık ile başlayacağız, ondan sonrasında 5 turnuvamız daha var. Bu turnuvalarda topladığımız puanlarla kendimizi paralimpik oyunlarına taşımamız lazım. Tüm emeklerimiz ve uğraşımız bu tarafta. Dönemi ekim ayında yapılacak Avrupa şampiyonası ile tamamlayacağız. Hem olimpiyat kotası ve hem Avrupa şampiyonasıyla hoş bir dönem bizi bekliyor. 2024 için maksadım hayli büyük. 2016 ve 2020’yi kazanan bir atlet olarak gayem bu başarıyı 3. defa yenidenlamak. Tarihte değerli bir yer edinmek ve arttan gelen genç kuşaklara fazlaca âlâ örnek olmak istiyorum. Onlara rol model olabilmek için benim bu paralimpik oyunlarını kazanmam lazım. Amaçlarımın bilincindeyim. Umarım spordaki son hayalimi de gerçekleştiririm. Bunun için de var gücümle çalışıyorum’’ diye konuştu.