Outlook: Kurala göre Windows’ta VBA komut dosyasını başlatın

Adanali

Member
Bir Outlook kuralı kullanarak bir VBA betiği başlatmak istiyorum. Eminim Outlook Kural Sihirbazı’ndaki “Eylemleri Seçin” altında eşdeğer bir seçenek görmüştüm, ancak artık bulamıyorum. nereye bakarım

c't Magazine'den daha fazlası

c't Magazine'den daha fazlası

Microsoft, güvenlik nedeniyle bu seçeneği bir süre önce Outlook Kural Sihirbazı’ndan kaldırdı. Ancak, Windows kayıt defteri aracılığıyla yeniden etkinleştirilebilir. Örneğin, Windows+R ile açın ve şunu yazın: regedit HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0OutlookSecurity konumuna gidin ve etiketli yeni bir DWORD anahtarı oluşturun. EnableUnsafeClientMailRules. Değer olarak 1 girin. Bu arada, anahtar yolundaki “16.0”, 2016’dan beri Office’in tüm sürümleri anlamına gelir. Outlook 2013 için “15.0” ile değiştirin.

Outlook’u yeniden başlattıktan sonra, kural sihirbazında olası bir eylem olarak “komut dosyası çalıştır” seçeneği bir kez daha sunulmalıdır.

Ancak, Microsoft’un bu geçici çözümü engelleyip engellemeyeceği belli değil. Outlook/Office sürüm 2210 Build 15726.20202 ile yaptığımız testlerde hem Windows 10 hem de Windows 11’de çalışmaya devam etti.

Microsoft, bir süre önce “komut dosyası çalıştır” eylemini Outlook Kural Sihirbazı’ndan kaldırdı. Bunları Windows Kayıt Defteri aracılığıyla bildirin.

(İsviçre)

Haberin Sonu