Melih Mahmutoğlu: Nasıl bir ekip olduğumuzu herkese gösterdiğimizi düşünüyorum

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Turkish Airlines EuroLeague’de 18. haftanın erteleme maçında temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, alanında ağırladığı Real Madrid’i 66-51 mağlup etti. Müsabaka daha sonrası Fenerbahçe Beko’nun kaptanı Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

(ÖZET) Fenerbahçe Beko – Real Madrid maç kararı: 66-51

Galibiyete ait görüşlerini paylaşan Melih Mahmutoğlu, “Eski play-off vaktini hatırladım. Bugün alana karakter koyduk. Maçın başından sonuna kadar savunmayla kazanılan bir maç oldu. Doğal ki ofansta da akıllı oynadık. Topu uygun çevirdik. Aslında boş şutları da kaçırdık, tahminen de onları atsak maç hayli farklı bir yere gelebilirdi. Kıymetli olan ekibin savunmada tıpkı tepkisi vermesi. Ve taraftarımızla o atmosfere giren, o coşkuyu yakalayan bir ekibiz. aslına bakarsanız biletlerin de tükendiğini öğrenince alana öbür çıkıyoruz. Tıpkı biçimde cuma günü de bu biçimde olacağını düşünüyorum. Cuma günkü Bayern Münih maçı da fazlaca değerli, bu maçı kazandık ve o maçın manası daha farklı oldu. Kazanacak güçteyiz. Eksiklerimiz var, herkes bir şeyler konuşup söylüyor, kıymetli oyuncularımız olağan ki lakin onlarsız da buralarda, bu maçları kazanmak gerçek manada nasıl bir kadro olduğumuzu herkese gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu grup bunu da göstermeye devam edecek. Zira herkes hayli âlâ niyetli. bu biçimde bir maçı kazandığımız için memnunum, gururluyum. Çok kıymetli maçlar kazanıyoruz. Cuma günü de tıpkı biçimde kazanmamız gereken bir maç var. Maçın başından sonuna kadar bir daha taraftarımızın coşkusuyla bu haftayı ikide ikiyle kapatırız diye düşünüyorum” dedi.

Üç sayı performansıyla ilgili soru üzerine ise deneyimli oyuncu, “Üçlükler maçta belirleyici oluyor bilhassa de zone yaptıkları için epeyce boş durumumuz vardı. Aslında hakikat da şutları attık, tahminen bir iki tane zorlama oldu. Fakat onun haricinde İsmet’in daha sonradan girip attığı iki tane üçlük hayli kıymetli ve değerliydi. aslına bakarsan o da son maçlarda hayli büyük karakter koyuyor ortaya. Değerli olan hakikat biçimde topu kullanmak. O şutlar kaçsa da bir biçimde geri gelip defansı düzgün yaptığımız vakit maçın kararı istediğimiz üzere bitiyor. O şutları atsak tahminen daha farklı da bitebilirdi. Kıymetli değil, ağır tempoda oynuyoruz, bunlar olacaktır. Cuma gününe daha yeterli bir Fenerbahçe’yi inşallah herkese gösteririz” tabirlerini kullandı.