Kısa sevinç | yok | Haberler dergisi

Adanali

Member
Resim: Michael Vogt

Ellerinde ikinci bir Mac olanlar, ana cihaz arızalanırsa ve SSD’nize bir göz atmanız gerekirse kendilerini şanslı sayabilirler. Yaklaşık iki yıl önce bu şansı yakaladım ve ayrıca SSD’yi doğrudan bağlayabilmek için bir USB adaptörüm de vardı. Mac’in mi yoksa SSD’nin mi tembel olduğunu bilmediğim için başka bir işlem yapmadan SSD’yi Mac’ten çıkarıp USB üzerinden ikinci Mac’e bağladım. Saf teoriye göre, önce bir kopyasını çıkarmak daha iyi olurdu. Bu noktada en azından kaldırılan SSD’nin akıllı verilerini kontrol etmek iyi bir fikir olurdu.

USB adaptörünü SSD’ye bağladıktan sonra macOS aniden veri ortamıyla hiçbir şey yapamayacağını duyurdu. Eğer yeniden başlatmaya hazırsam. Reddettim. Disk yardımcı programında tüm aygıtları göstermek için Cmd+2’yi kullandım, böylece ilk yardım seçeneği ayrı bölümler veya birimler için de görünecektir. Ancak bu yerleşik onarım yalnızca EFI biriminin bozulduğunu bildirdi ve sorunu düzeltti. Gerçek işletim sistemi kurulumunu içeren birimi kullanılabilir bir duruma geri yüklemek için Disk Yardımcı Programını kullanmaya yönelik tüm girişimler başarısız oldu.