Kevin Durant: “EuroLeague, dünyanın en yeterli ikinci basketbol ligi”

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Yıldız oyuncu, playofflarda eski ekip arkadaşı Mike James’i izlemek için AS Monaco – Olympiakos serisini yerinden takip etmişti. Ayrıyeten Durant, 2019 yılında bir öteki NBA oyuncusu Serge Ibaka’ya verdiği röportajda mesleğinin son yılını Avrupa’da, Barcelona’yla geçirmek istediğini söylemişti.

Bu açıklamasından 3 yıl daha sonra hususa dair bir daha konuşan Durant, Avrupa’da oynama ihtimalinin hayli düşük olduğunu söylemiş oldu: “O açıklamayı yaptığım devirde kendimi fazla heyecanlı hissediyordum. Golden State Warriors‘la NBA şampiyonluğu hayatıştım ve mesleğimin sonuna dair ayrıntılı fikirlerim yoktu. EuroLeague basketboluna hayli büyük hürmet duyuyorum, EuroLeague’de oynayan arkadaşlarım var. Maçları izlemeyi de hayli seviyorum ancak bir gün Avrupa’da oynayacağımı sanmıyorum. 3 yıl evvel bunun zıddını söylemiş olduğimde kulağa daha güzel geliyordu.

Barcelona’dan fazlaca fazla oyuncuyu tanımadığını söyleyen Durant, bir daha de Nikola Mirotic’i tanıdığını belirtti: “Yanlış bilmiyorsam Nikola (Mirotic) Barcelona’da oynuyor, açıkçası Barcelona’da oynayan oyuncuların birçoklarını tanımıyorum. Eski ekip arkadaşım Mike James’in maçlarını fırsat buldukça izlemeye çalışıyorum. James’in yanı sıra EuroLeague’de oynayan diğer arkadaşlarım da var. Onlarla konuştuğum vakit bahtlarını NBA’de denemeleri gerektiğini söylüyorum. EuroLeague, dünyanın en âlâ ikinci basketbol ligi.” (Eurohoops)