EuroLeague öncesi Fenerbahçe Beko’da moral yemeği

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe Beko’da teknik heyet ve oyuncular, düzenlenen moral yemeğinde buluştular. 1 Ekim Cuma günü THY EuroLeague’in birinci haftasında Kızılyıldız ile Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda oynanacak müsabaka öncesinde bir ortaya gelen kadro yemekte tam takım olarak yer alırken; Basketbol Şubesinden Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Sertaç Komsuoğlu da grubumu yalnız bırakmadı.

Kadronun bir ortaya geldiği bu özel tertipte Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Sertaç Komsuoğlu, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Kadrosu Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier, Grup menajeri Cenk Renda ve grup kaptanı Melih Mahmutoğlu, EuroLeague’de yeni döneme galibiyetle başlamanın kıymetine değindi.

Yönetici Sertaç Komsuoğlu, “Türkiye Basketbol Ligi’nde dönem bu hafta açıldı, biz de Darüşşafaka galibiyetiyle başladık. Cuma günü de EuroLeague Kızılyıldız maçıyla merhaba diyeceğiz. İnşallah Fenerbahçe için âlâ bir dönem olacak. Yeni bir ekibimiz var, bundan kastım yeni transferlerimiz, yeni oyuncularımız var, yeni bir koçumuz var. Çalıştık ancak olağan ki biraz daha vakte gereksinimimiz olacak. Zira tezli oyuncularımız olduğu için birçok Olimpiyatlarda ve kendi ülkelerinin dahil olduğu memleketler arası turnuvalardaydı. Türkiye’ye o niçinle gelmeleri geç oldu fakat tempolu bir biçimde çalışmalara başladık. Şu anda grubumuz lige güzel bir giriş yaptı, inşallah EuroLeague’e de birebir biçimde giriş yapacağına inanıyorum. Lakin olağan burada en kıymetli şey taraftarımızın bizi, EuroLeague’in birinci haftasında yalnız bırakmaması. Biliyorsunuz bu yıl %50 olarak tribünlere müsaade verildi. Seyircimiz bizim en büyük gücümüz, bunu her yerde vurguluyoruz. Seyircimizin iştiraki ve varlığıyla epeyce hoş işlere imza atacağımıza inanıyorum. Birinci günden beri söylüyorum; taraftarlarımızın bu kadroya güvensinler, bu kadroya inansınlar. Hocamız, grupla daima ilgileniyor, çalışıyor. Varsayım ediyorum ki kısa vakitte taraftarımızı hayli daha keyifli edecek oyunu sergilemeye başlayacağız.” dedi.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Ekibi Genel Menajer Yardımcısı Derya Yannier, “Bütün her insanın bir ortaya gelmesi ve toplumsal paylaşımda bulunmak hoş oluyor. Oyuncularımız hayli hoş konuşmalar da yaptılar. Bunlar her vakit için ekip kimyasının kesimi. Umuyorum ki keyifli bir dönem geçiririz ve daha hayli bu biçimde bir ortaya geliriz. Biliyorsunuz bu iş 1+1 her vakit 2 olmuyor, öbür faktörler de işin içerisindeki arkadaşlığı, kimyayı, paylaşımı artırmak gerekiyor. Ben yanlışsız bir kimyamız olduğuna inanıyorum. Kıymetli bir takımımız var. Her kulvarda da sonuna kadar çaba edebilecek potansiyele sahibiz. Onu harekete geçirmek bizlerin elinde. Umuyorum cuma günü yeterli bir başlangıç yaparız, epeyce uzun ve ağır bir dönem. Adım adım önümüzde bakacağız.” biçiminde konuştu.

Grup menajeri Cenk Renda, “EuroLeague macerası başlıyor. Moraller yerinde. Bu dönem güzel başlamak istiyoruz. Geçen dönemi fazlaca fazlaca âlâ geçiremedik. Fakat bu dönem daha farklı bir grubumuz var, koçumuz da yeni ve düzgün bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Taraftarlarımıza kavuşacağız ve bu en değerlisi. Hepimiz taraftarı fazlaca özledik. Daima birlikte tek yürek çıkacağız ve cuma günü galibiyetle başlayacağız. Burada hoş bir akşam geçiriyoruz. Sertaç Bey’e ve emeği geçen herkese de buradan teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kısa bir değerlendirmede bulunan kaptan Melih Mahmutoğlu ise “Sezon öncesi Sertaç ağabey (Komsuoğlu), sağ olsun hoş bir niyetle bizi yemekte bir ortaya getirdi. İnşallah EuroLeague’e de galibiyetle başlarız. Türkiye Ligi’ne istediğimiz üzere galibiyetle başladık. Galibiyetle başlamak her vakit için kıymetlidir. Hem yeni ekibiz tıpkı vakitte yeni hocamız var. En değerlisi de taraftarımızla kavuşacağız. Bu bizi hayli heyecanlandırıyor. Cuma günü hoş bir ortam olacağına inanıyorum. Biz de elimizden geleni alanda gösterip inşallah EuroLeague’e de kazanarak başlamak istiyoruz. Bilhassa EuroLeague’de Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda hayli hoş bir atmosfer oluyor. Cuma günü de bu özlediğimiz ortama yinedan kavuşacağız. Biz, heyecanlıyız. Alanda savaşan bir Fenerbahçe olacak, sonuna kadar bırakmayan bir grup olacak. Bunu alana yansıtırsak aslına bakarsan her şey vakit içinde daha da hoş olacaktır.” dedi.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen yemek, çekilen hatıra fotoğrafıyla bitmiş oldu.