Eski yıldız futbolcuyu gorenler inanamıyor!

bencede

New member
Eski Alman yıldız futbolcu Andre Schürrle, mesleğini dağ yürüyüşüne yönlendirdi.
Yeşil alanlarda Mainz 05, Bayer Leverkusen, Chelsea, Borussia Dortmund, Wolfsburg, Fulham ve Spartak Moskova üzere kıymetli ekiplerin formasını giymesinin akabinde 2020 yılında çabucak hemen 29 yaşındayken futbolu bırakan Schürrle, mesleğinde yeni bir maceraya atıldı.
Aşırı soğuğa karşı dayanaklılığı niçiniyle “Buz Adam” lakabıyla bilinen Hollandalı maceraperest Wim Hof’un nefes denetimi hallerini öğrenen ve aldığı aylar süren derslerin akabinde harekete geçen Schürrle, birinci tecrübesini dağ yürüyüşüyle yaşadı.
Hava sıcaklığının kış mevsiminde -19 dereceye kadar düştüğü Çekya ile Polonya hududunda yer alan bin 603 metre yükseklikteki Snezka Dağı’na, üzerinde yalnızca bir şortla yürüyerek çıkan Schürrle, doruğa varmasının akabinde sevincini, toplumsal paylaşım sitesi Instagram hesabından çektiği görüntüler ve fotoğraflarla paylaştı.
Son derece güçlü kaideler altında yapılan bu spordan büyük zevk aldığını vurgulayan Schürrle, “Üçüncü gün ve Wim Hof’dan aldığım tecrübe yardımıyla, mükemmel bir grupla tepeye çıkmanın tadını yaşıyorum. Zihinsel ve fizikî açıdan hayatımda yaptığım en güç şey, bu oldu. Doruğa yaklaştığım sırada, bedenimdeki hiç bir parçayı hissedemedim ve içimde kalan son enerjiyi kullanarak bunu başardım. bu biçimde bir tecrübesi, asla unutmayacağım. Rüzgarın 100 kilometre süratle yüzünüze estiği, -19 derece soğukta, kar ve yağmur altında kaldım. Bedenimin, varsayım ettiğimden epey daha kuvvetli olduğunu öğrendim. Zihnimle ruhumu birleştirdiğimde, her şeyi yapabilirim.” sözlerini kullandı.
Schürrle, 2014 FIFA Dünya Kupası’nı kazandığı Almanya Ulusal Grubu’nda 57 maçta 22 gole imza atmıştı.