Eksik yazılım: CD’den bir ISO görüntüsü oluşturun

Adanali

Member
Eski bir CD’den bir ISO görüntüsü oluşturmak istiyorum. Kopya korumalı bile değil ama başka bir şey yüzünden başarısız oluyorum: Uygun bir yazılım bulamıyorum. Bir tavsiyen var mı?

c't Magazine'den daha fazlası

c't Magazine'den daha fazlası

Ücretsiz ImgBurn programını kullanın. Adına rağmen, bu program hiçbir şekilde sadece yanamaz. Uyarı: Yükleyicisi bir süredir sormadan reklam yazılımı yüklediği için yazılım kendi hatasıyla kötü bir üne kavuşmuştur. Ancak, yükleyiciyi çalıştırmanız gerekmez. Web sitesinden indirin: sayfada “İndir”e tıklayın, ardından “Mirror 7 – Powered by ImgBurn”e tıklayın. “SetupImgBurn_2.5.8.0.exe” adlı bir dosya sabit sürücünüze düşer – onu başlatmayın!

Bunun yerine, indirilen dosyayı ayrı bir alt klasöre çıkarmak için 7-Zip’i kullanın. İçinde ImgBurn.exe dosyasını bulacaksınız. Güvenmiyorsanız, 70’in üzerinde antivirüs tarafından kontrol edileceği VirusTotal’a yükleyin. Testlerimizde her zaman dosyada şikayet edecek bir şey olan ancak dosyada her zaman başka iddia edilen kötü amaçlı yazılım bulan bazı tarayıcılar vardı. Bu, özellikle bu dosyanın (MD5 sağlama toplamı: 4776c25e4ffda40783df8d31217ed085) beş yılı aşkın bir süredir değişmeden indirilebildiği için yanlış alarmları gösterir. Eğer gerçekten tehlikeli bir şey içeriyorsa, diğer birçok virüs tarayıcı onu da uzun zaman önce yakalamış olurdu.

ImgBurn.exe dosyasını başlatın (yönetici hakları gerekli değildir) ve “Diskten görüntü dosyası oluştur” seçeneğine tıklayın. Bir sonraki iletişim kutusunda, yukarıdaki “Kaynak” bölümünden optik sürücüyü seçin. “Hedef” alanına ISO dosyasının konumunu ve adını girin. Şimdi aşağıdaki kopya simgesine tıklayın, ardından tek yapmanız gereken ISO dosyasının oluşturulmasını beklemek.

(axv)

Haberin Sonu