Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışımızın beşincisi başladı

Adanali

Member
Bu bir ilandır

Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Yarışımızın beşincisi başladı

Eğitim-Bir-Sen olarak, beşincisini düzenlediğimiz Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Müsabakası başladı.

Dört yıldır, eğitimin ehemmiyetine dikkat çekmek, eğitim çalışanlarının fedakarlıklarını gözler önüne sermek, eğitimcilerin çarpıcı öykülerini fotoğraf sanatı aracılığıyla kamuoyuna mal etmek; üyelerimizle, eğitim çalışanlarıyla sanat alanında buluşmak, fotoğraf sanatçılarımızla bu vesileyle bir ortaya gelmek gayesiyle fotoğraf müsabakası düzenliyoruz.

Beşinci Eğitimden Bir Kare Fotoğraf Müsabakası ile eğitim süreçlerinin ardındaki emeği en özel karelerle bir daha görünür kılmayı hedefliyoruz.

30 yıllık sendikal çabamızda, eğitim çalışanlarının mali, özlük ve toplumsal haklarının korunup geliştirilmesi, uygunlaştırılması, meselelerinin tahlile kavuşturulması başta olmak üzere, her vakit sanatsal ve kültürel faaliyetlerin destekçisi olduk. Bu çeşit etkinliklerimizde, sanatı eğitimle buluşturuyor, sanata emek verenlerin eğitime odaklanmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Seçici konseyde fotoğraf sanatkarları Tekin Ertuğ, İsmail Küçük, Mustafa Binol, Hakan Acar ve Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul’un yer alacağı müsabakada birinci olacak eser sahibine 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ve Mehmet Akif İnan Özel Mükafatı için 3 bin TL ödül; ayrıyeten, sergileme hakkı kazanan eserler için 250 TL verilecek.

Son iştirak tarihi 3 Ekim 2022 olan yarışta dereceye giren eser sahipleri, mükafatlarını, tarihi sonrasındasında açıklanacak program kapsamında alacak.

Fotoğraf yarışımızın bilgilerina www.egitimdenbirkare.org sitesinden ulaşabilirsiniz.