Dijital Karşı Saldırı | var | Haberler dergisi

Adanali

Member
Resim: AI yolculuğun ortasında | Düzenleme: evet

öyle değil
kompakt

• Çevrimiçi dolandırıcılık (dolandırıcılık) her yıl milyarlarca zarara neden olmaktadır.

• Hesaplarda reklam engelleme ve rezervasyon limitleri gibi önleyici tedbirler dolandırıcıların sizi dolandırmasını zorlaştırır.

• Bir web sitesini basitçe bildirmek, dolandırıcılara birkaç günlük gelir kaybına neden olabilir.

Yazı işleri ofisimin telefonu çalıyor, ekranda Yunanistan’dan bir numara beliriyor. Sadece kalkıp merhaba diyorum. Diğer tarafta, gerçekten kırık bir Almanca konuşan biri kendisini Microsoft Destek’ten Michael olarak tanıtıyor ve durup neler olduğunu sormuyor. Windows bilgisayarım etkilendi; Microsoft Destek, bilgisayarımdan, bir bilgisayar korsanının cihazıma birden fazla korsan dosyası indirdiğine dair sinyaller alıyor. Ubuntu masaüstüme bakıyorum ve dahili olarak “Sanmıyorum” diyorum, bir yandan da defalarca “Ah, hayır!” diyorum. ve “Olamaz!” kasıtlı olarak kısık bir sesle.

Tamamen abartılı bir ayrıntı düzeyiyle, iddia edilen Microsoft Michael bana Ultraviewer yazılımını indirmemi emrediyor. “Ah, 10 megabayt mı?! Burada biraz zaman geçecek! Kahve alacağım!” Makalemi yazmaya devam etmek için mikrofonumu susturup telefonumu bir kenara koyuyorum. Başarısız olduğu iddia edilen iki indirme denemesinden sonra, dolandırıcının 25 dakikasını boşa harcadığım için kendimi eğlendirerek ve ona gelecekteki kariyerinde başarılar dileyerek durumu çözdüm. Konuşmayı “Siktir git!” sözleriyle bitirir.