Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çalışma Bakanı ne dediyse doğrudur

Adanali

Member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a AK Parti Küme Toplantısı çıkışında milyonlarca emeklinin merakla yanıtını beklediği soru soruldu. Erdoğan’dan emeklileri üzecek açıklama geldi. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim’in emekli ikramiyelerinde artış olmayacağına yönelik açıklaması hatırlatılıp, bir artış olup olmayacağı sorulan Erdoğan, ”Çalışma Bakanı Alım ne dediyse doğrudur. Bayram ikramiyesi 1.100 TL olacak” dedi.

Çalışma Bakanı Vedat Alım ne demişti?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım dün yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

-Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan’da ödemeler yapılacak.

İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar lira. Her vakit kıymetlendirilebilir fakat ben şu an mevcut durumu söylüyorum.

-Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirebileceği şeyler olabilir. Şu andaki gündemde artış yok. Enflasyona ayarlı bir şey yok.

– Eşel artış enflasyon sarmalına düşürecek olaylara niye olur. Tüm dünyanın gündeminde enflasyonu yok etme emeli varken, hiper enflasyon tehlikesini çağırıştıracak telaffuzları yanlışsız bulmuyorum.