c’t 9/2023 – WiFi ağı, AI görüntüleri ve akıllı saatlerle dergiye bir bakış

Adanali

Member

1. c’t 9/2023 – WiFi ağı, AI görüntüleri ve akıllı saatlerle dergiye bir bakış

Hannover’den merhaba,

Hiç benim yaptığım gibi yönlendiricinizi daire boyunca parça parça ittiniz mi? Balkonda en azından biraz WLAN istedim ve yatak odasındaki müzik akışı kablosuz kutu aracılığıyla kesintiye uğramadı – ve uzun bir denemeden sonra neredeyse başardım. Bununla birlikte, birçok ev ve daire o kadar büyük veya eğridir ki, yönlendiricinin ek cihazlar olmadan hangi açılardan güvenilir bir şekilde ileteceğine karar vermeniz gerekir.

Bu durumlarda gel Örgü Wi-Fi sistemleri oyunda. Bir kök düğüm (ana düğüm), bağlı tekrarlayıcı düğümlere bağlanır ve tüm odalarda WiFi ile iyi ve istikrarlı bir veri hızı sağlar. Bununla birlikte, c’t 9/2023’te odaklandığımız “Kapsam Talebi” grafiğinin gösterdiği gibi, düğümlerde doğru konum da önemlidir.

kapak

AI destekli Video Yardımcı Hakem, oyuncuyu ve topu takip eder.

(Resim: FIFA)

Bu sayıdaki kişisel vurgularım

AVM şu anda daha fazla hazırlanıyor fritzbox modelleri hızlı ve kolay kurulum ile Wireguard VPN dıştan. İlk kez, açık kaynaklı yönlendirici işletim sistemi OpenWrt’yi FritzOS ile sorunsuz bir şekilde bağlayabilirsiniz. > teste (s. 80)

Bazı 1&1 müşterileri bir DNS sunucusu hatasıyla karşılaştı Haber yerine bir telif hakkı ihlali engelleme sayfası. Siteye tekrar hızlı bir şekilde erişilebildi, ancak durum, bu tür DNS müdahalelerinin tehlikesini gösteriyor. > makaleye (s. 29)

yeniden başlatılması Akıllı saatler için WearOS birçok yararlı yenilik gösterir. Testte dört farklı modeli yakından inceledik. > teste (s. 102)

ChatGPT gibi dil modelleri dünyayı anlamadan açıklamak. Fakat semantik anlayış gerçekten gerekli mi? Yoksa AI şirketleri için ekonomik başarının önünde durur mu? > makaleye (s. 126)

için çok önemli Kullanılmış elektrikli otomobillerin yeniden satış değeri pillerin durumudur. Bunu basit ve kolay bir şekilde nasıl belirleyeceğinizi size göstereceğiz. > makaleye (s. 120)

Şu anda, fiyat enflasyonu neredeyse her yerde vuruyor gibi görünüyor. Bir istisna, Sabit ağda geniş bant bağlantıları. > makaleye (s. 108)

çok sayıda var görüntü yapay zekası İnternette, ancak Midjourney & Co. ile ödeme yapmadan önce yalnızca birkaç ücretsiz deneme hakkı kazanırsınız. Stable Diffusion ile tüm aile, görüntüleri oluşturan yapay zekanın nasıl kullanılacağını eğlenceli bir şekilde öğrenebilir. > makaleye (s. 54)

Sahibiz AMD ve Intel’den düşük kaliteli işlemcilere sahip iki dizüstü bilgisayar Küçük çantayı koruması gereken test edildi. > teste (s. 90)

Her zaman c’de:

Burayı oku

Dergiye haber bülteni olarak bakın

Sayı önizlememizi bir haber bülteni olarak sipariş edin ve her 2 haftada bir e-posta ile güncel c’t hakkında bir genel bakış alın:

(acb)

Haberin Sonu