Aleksandar Djordjevic: Her türlü zorlukla savaşan bir grup olduk

umudumvar

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 25. hafta maçında AX Armani Exchange Milano’ya konuk oldu. Alandan 71-60’lık skorla galip ayrılan Sarı-Lacivertli takımda başantrenör Aleksandar Djordjevic, uğraşın akabinde açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara nazaran Aleksandar Djordjevic, ekibiyle epey guru duyduğunu belirterek, her türlü zorlukla savaşan bir grup olduklarını lisana getirdi.

Aleksandar Djordjevic’in açıklamaları şöyle:

“9’da 8 yapmak ve bu biçimde bir maçı kazanmak inanılmaz. Grubumla epeyce gurur duyuyorum. 40 dakika boyunca inanılmaz oynadılar. Hem atak da tıpkı vakitte savunmada fazlaca organizeydik. Çok akıllı oynadık ve rakibin tuzaklarını okuyarak, o tuzaklara düşmedik. Savunmayı hayli odaklı biçimde oynadık. Oyunculara daima söylüyorum: ‘Aklınızda huzur ve sakinlik, yüreğinizde daima ateş olması gerek’ diye. O denli bir yenilgiden daha sonra bu biçimde bir motivasyon oluyorsa, oyuncularda inanılmaz bir karakter var demektir. Harika bir şey. İşimi yapmaktan dolayı fazlaca memnunluk duyuyorum. Demek ki onlara bir şeyler aktarabiliyorum. Bu epey hoş bir his. Her türlü zorlukla savaşan bir ekip olduk. Hem kadro, hem kulüp ortasında; birlik, bütünlük ve birliktelik var.”